מידע על ביטוח נסיעות לחו"ל

למי ששואלים את עצמם למה צריך ביטוח נסיעות לחו"ל, לקחנו מחברת passportcard הסבר מתומצת:

לנוחיותכם ניתן לבצע ביטוח נסיעות ישירות דרך האתר!

מדריך לרכישת ביטוח נסיעות

למה כדאי לי לערוך ביטוח נסיעות?

אתם עומדים לפני נסיעה ומתלבטים אם לערוך ביטוח נסיעות? כדאי לשקול את הסיכויים שאכן תזדקקו לעזרת הביטוח. שאלו את עצמכם עד כמה אתם מוכנים לקחת סיכונים ועד כמה שווה לכם השקט הנפשי. קחו בחשבון שיקולים אלה, הבינו את האפשרויות וקבלו החלטה מושכלת לגבי ביטוח הנסיעה שלכם לחו"ל.

ביטוח נסיעות יכול למזער באופן ניכר את הסיכונים שעלולים להתרחש במהלך הנסיעה כגון: מחלה, תאונה, אובדן מטען, גניבה ופינוי חירום.

הנה כמה שאלות מפתח שאתם צריכים לשאול את עצמכם כשאתם מעריכים את צרכי הביטוח שלכם:

  • האם יש לי משאבים כספיים כדי לשלם עבור אשפוז לא צפוי וממושך בבית חולים בחו"ל?
  • האם בני משפחה או חברים יוכלו לחלץ אותי, להטיס אותי הביתה או לבקר אותי כשאני חולה או פצוע בחו"ל?
  • כיצד ישפיעו עלי מתחים או דאגות פיננסיות באשר ליכולת שלי להחלים, אם אחלה בחו"ל מבלי שאהיה מבוטח?
  • האם ביעד הנסיעה שלי הטיפול הרפואי הוא יקר והצרכים הרפואיים עלולים להביא אותי להוצאות כספיות מלחיצות?
  • האם ביעד הנסיעה שלי הגישה לבריאות טובה היא קשה? או אולי אשהה באזור מרוחק ואזדקק לחילוץ אווירי יקר מאוד?
  • האם אני בגיל מבוגר שבו מחלה או פציעה עלולה לגבות מחיר רפואי ובריאותי יקר יותר?
  • האם בחו"ל אשתתף בפעילויות אתגריות שעשויות להגדיל את הסיכוי שלי להיפגע?

אתם יודעים טוב יותר מכול אחד אחר את התשובות לשאלות אלה, שיובילו אתכם לפוליסת הביטוח המתאימה לכם ביותר.

3 סוגים של ביטוח נסיעות

לא רק שאין שתי פוליסות זהות (לכן מומלץ מאוד לקרוא היטב ובזהירות את האותיות הקטנות), אלא שכול פוליסה כוללת סוגים רבים ושונים של ביטוחי נסיעות ואפשרויות בחירה. שלושת הסוגים העיקריים של ביטוח נסיעות כוללים:

  1. ביטול טיול

אם תצטרכו לבטל את הטיסה או לקצר את הטיול עקב מצב חירום רפואי, אישי או משפחתי, ביטוח הנסיעות יפצה אתכם (במלוא ההוצאה או בחלקה), עבור חלק מהוצאות הנסיעה שלא יכולתם לקבל חזרה מהספק. לפעמים, אפשרות זו זמינה רק לפני או בעת הזמנת כרטיסי הטיסה, וברגע שהזמנתם אותם ייתכן שלא תוכלו לקבל החזר כספי. סוג זה של ביטוח עמוס בתנאים ובהתניות, באשר למתי וכיצד רכשתם את כרטיס הטיסה, אבל אם אתם מתכננים טיסה ארוכה ויקרה, ביטוח זה כדאי מאוד.

  2. אובדן או גניבה של כבודה

סוג זה של ביטוח יאפשר לכם לקבל חזרה חלק מהערך הכספי של פרטי הכבודה או המטען הנלווה, במקרה שאבדו או נגנבו. שיטת הערכת הרכוש משתנה, וכך גם גובה ההחזרים, תלוי איך או איפה הכבודה אבדה. ככלל לא תקבלו מיד חזרה את הכסף עבור האובדן וכנראה תצטרכו להוציא כספים מכיסכם ולרכוש פריטים שיאפשרו לכם לתפקד כשאתם בחו"ל. ביטוח הכבודה מומלץ בעיקר לאנשים שנוסעים עם מטען באמת יקר, או עם מכשירים כמו מחשב נייד וסלולארי.

  3. מצב חירום רפואי

הכיסוי הכי נפוץ בביטוח נסיעות, ויש גם אומרים הכי פרקטי, הוא הביטוח הרפואי. כך שאם אתם עומדים לבחור רק בסוג ביטוח אחד, בחרו בכיסוי הרפואי!

ביטוח זה יכסה אתכם באופן ישיר עבור הוצאות רפואיות שייגרמו לכם במהלך הטיול. הנסיבות שמאפיינות את המקרה שבו המבוטח חולה או נפצע בחו"ל, הן מאוד חשובות. למשל, הפוליסה לא תכסה פגיעה בעקבות פעילות ספורטיבית (כמו סקי או רפטינג), או מקרים שבהם המצב הרפואי שלכם נוצר בגלל בעיות בריאותיות קיימות לפני היציאה לטיול – אלא אם כן דאגתם מראש לביטוח שמכסה מקרים אלה ולכן הקפידו לקרוא את האותיות הקטנות עבור סוג זה של ביטוח.

דף הסבר passportcard