מאמר על תפקיד סוכן הביטוח

מאת סוכן ביטוח ומהנדס, אולג זרוצקי

למה צריכים את סוכן הביטוח?

זאת השאלה בה מתחבטים רבים ובייחוד חברים המשתייכים לדור הצעיר. הרי היום הכל נגיש ובלחיצה קלה על העכבר עולים הנתונים עם השוואות המחירים עבור הביטוח הרלוונטי. נוסף על כן, מוקדים של חברות הביטוח מצטרפים לחגיגה ומציעים את מרכולתם במחירים אטרקטיביים...

חשוב לזכור שבמהלך המכירה כולם נחמדים ושופעי חיוכים למכביר.

בשעת התביעה כאשר השמיים מתקדרים וחייבים להתמודד מול מחלקת התביעות של חברת הביטוח המשומנת היטב, קריטי שיהיה לצדך מקצוען עם ניסיון עתיר שנים המכיר היטב את המערכת מבפנים של חברות הביטוח.

במקרים אלו המקצועיות של סוכן הביטוח באה לידי ביטוי בכך שהוא פותח במערכה חזיתית מול המנגנון קשה עורף של מחלקת התביעות. הרי ברור לכל שחברת הביטוח היא נטולת אינטרסים בלעזור למבוטח וככל שהתביעות תדחנה באצטלה כזו או אחרת כך ייטב לדירקטוריון של החברה. רק הידע והניסיון של בעל מקצוע יכולים להושיע ולהטות את כף הגזרה לכף זכות לטובתו של המבוטח.

לפעמים הלקוח אכן אינו זכאי לפיצוי בשל חוסר התאמה בין האירוע לבין תנאי הפוליסה. גם במקרים הללו סוכן יכול להפנות בקשה אל חברת הביטוח ולבקש פיצוי לפנים משורת הדין. לאור הפעילות של סוכן הביטוח מול הגוף הממסדי ובהתחשב שלאותו לקוח קיימים ביטוחים נוספים או בשל הוותק בחברת הביטוח, במרבית המקרים ישמחו לשלם למבוטח את תגמולי הביטוח. הסיבה נעוצה בפניה של הסוכן ובשיקול מסחרי מתוך כוונה לשמר את הלקוח ואת הסוכן לתקופות נוספות.

ללא התערבותו של סוכן הביטוח לא מעט תביעות נדחות (ויעידו תורי ההמתנה בבתי המשפט).

על כן, שבמקום לחפש רק את המחיר הזול ביותר חשוב להסתייע במומחים בתחומם שילוו אתכם גם לאחר הגשת התביעה ולא רק עד התביעה- כפי שמשפט רוסי עתיק יומין אומר "אינני עשיר דיו בכדי לרכוש שרות  בזול".

אולג זרוצקי-

כותב המאמר הוא מהנדס, חבר ועדת הרפואה של לשכת סוכני הביטוח ומחזיק ברישיון סוכן ביטוח עם ותק של למעלה מ 25 שנים.